چهار رونده آینده اسپیددام

4 روند فناوری که آینده مدیریت ترافیک را شکل می دهد:

  فناوری‌های دیجیتال فرصت‌های جدیدی را برای شهرها ایجاد می‌کنند تا ازدحام را کاهش دهند و واکنش‌های حوادث را تسریع کنند، از الگوریتم‌های هوشمندی که تخلفات را شناسایی و گزارش می‌کنند؛ تا دستگاه‌های تشخیص تخلف همه‌جانبه و دوربین‌هایی که ویدیوهایی با وضوح بالا و تمام رنگی ضبط می‌کنند. ITS در شرایط کم نور

 

 راه حل ITS در اخیراً از من دعوت شد تا در مقاله ای ویژه در ITS International در مورد روندهای آینده در "فناوری دید" برای مدیریت جاده و ترافیک مشارکت کنم. به طور خاص، ITS می‌خواست نظر من را در مورد اینکه کدام پیشرفت‌ها یا روندهای فناوری در فناوری چشم‌انداز بیشترین تأثیر را بر اجرای حمل‌ونقل جاده‌ای در سال آینده خواهد داشت، بداند.

 

در پاسخ به این درخواست، 4 روند کلیدی به ذهن خطور کرد که آینده صنعت را شکل می‌دهند و به سازمان‌ها و مقامات کمک می‌کنند تا جریان‌های ترافیکی، کشف تخلفات و واکنش موثرتر به حوادث را مدیریت کنند. اینها هستند:

 

 

زیرساختدیجیتالی: ITS  1) نتایج ترافیکی بهبود یافته ای را ارائه می دهد

راه حل های فناوری دیجیتال طیف وسیعی از فرصت های جدید را برای کاهش تراکم ترافیک و انتشار گازهای گلخانه ای و بهبود ایمنی جاده ها ایجاد می کنند. این امر با منبع‌یابی و تجزیه و تحلیل داده‌ها از طیف وسیعی از منابع، از جمله دوربین‌های کنار جاده و حسگرها، به دست می‌آید تا دید 360 درجه از شرایط ترافیکی، از جمله تصادفات و تخلفات را فراهم کند. بینش‌های حاصل می‌تواند توسط مقامات ترافیک و برنامه‌ریزان شهری برای بهینه‌سازی طراحی شبکه‌های جاده‌ای، و اولویت‌بندی سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های جاده‌ای مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند از داده‌های ترافیک و حوادث بلادرنگ برای افزایش اعزام تیم‌های اضطراری یا هدایت ترافیک در تقاطع‌های کلیدی برای بهینه‌سازی جریان ترافیک استفاده کند.

  

2) تصویربرداری رنگی با کیفیت بالا برای مدیریت ترافیک و تخلفات، 24 ساعت شبانه روز: 

بهبود شرایط ترافیکی و ایمنی جاده ها مستلزم نظارت موثر شبانه روزی، با توانایی شناسایی و واکنش قابل اعتماد به تخلفات ترافیکی است. برای دستیابی به این هدف، آژانس‌ها به راه‌حل‌های ویدئویی قابل اعتماد نیاز دارند، مانند دوربین‌های ترافیکی Hikvision با فناوری تصویربرداری درجه یک، که می‌تواند تصاویر ویدیویی شفاف و رنگی، حتی در شرایط بسیار کم نور یا در شب ضبط کند. نکته مهم این است که دوربین‌های اجرایی منتخب سازمان‌ها باید بتوانند تصاویری با کیفیت بالا بدون تابش نور سفید که باعث ایجاد مشکلات زیست‌محیطی و حواس رانندگان می‌شود، ثبت کنند.

 

 

 

 3) الگوریتم‌های هوشمند، دستگاه‌های ITS :

در دنیای ایده‌آل، آژانس‌ها و مقامات می‌توانند تجهیزات ITS کنار جاده‌ای را روی دروازه‌ها نصب کنند، اما اینها منظره نادری در شهرها هستند. این بدان معناست که استفاده از تیرهای چراغ خیابان یا سایر تیرهای موجود در کنار جاده های شهری برای نصب دستگاه های ITS اغلب عملی تر است. بدیهی است که این امر تقاضای بیشتری را برای دستگاه‌هایی با الگوریتم‌های داخلی که می‌توانند انواع خودرو را تشخیص دهند و مکان‌های شماره را بخوانند (در صورت لزوم) با الزامات سخت‌گیری کمتری نسبت به دستگاه‌های نصب‌شده در دروازه‌ها ایجاد می‌کند.

 

4)  دستگاه‌های «همه در یک» با سرعت بیشتری مبارزه می‌کنند:

سرعت یک مشکل عمده ترافیک در شهرهای سراسر جهان است. اما تشخیص وسایل نقلیه ای که محدودیت سرعت را می شکنند معمولاً نیازمند تلاش هماهنگ بین دستگاه های مختلف است: معمولاً یک دوربین ترافیک، یک رادار و یک چراغ تکمیلی. آخرین روند افزایش سادگی، کاهش هزینه ها و کاهش فشار در مکان های نصب شده در کنار جاده با ادغام این سه قابلیت در یک دستگاه واحد است. هایک ویژن سال‌ها در حال کاوش در این منطقه بوده است و ما تجهیزات یکپارچه را برای استفاده از تشخیص تخلفات ترافیکی توسعه داده‌ایم که کارایی را - هم از نظر فضا، هزینه و پشتیبانی - به حداکثر می‌رساند.

 

 

اطلاعات بیشتر:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های ترافیکی آویژه و اینکه چگونه می توانند به بهبود ایمنی جاده ها و روان سازی جریان ترافیک کمک کنند، لطفاً همین امروز با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید از راه حل سیستم ترافیک هوشمند ما دیدن کنید.

دیدگاه شما چیست؟
دیدگاه ها
  • کاربر میهمان 1399/08/23
    کامنت تست یک
    • مدیر سایت 1399/08/23
      پاسخ کامنت تست دو

کلیه حقوق مادی و معنوی برای آویژه‌مارکت محفوظ است