نقش برند داهوا در استانداردهای بین المللی برای سیستم هوشمند آتش نشانی جنگل چیست؟

نقش برند داهوا در استانداردهای بین المللی برای سیستم هوشمند آتش نشانی جنگل چیست؟

شرکت تولید کننده دوربین های چرخشی یا اسپید دام های هوشمند داهوا نقش پیشرو در شکل دادن به استانداردهای بین المللی برای سیستم هوشمند آتش نشانی جنگل مبتنی بر هوش مصنوعی ایفا کرده است.

گروه مطالعاتی دوربین های چرخشی یا اسپید دام های هوشمند داهوا، اخیراً سمینارهایی به صورت آنلاین برگزارکردند که نمایندگانی از 40 کشور در این نشست علمی – تحقیقاتی حضور داشتند.

در این گردهمایی ،موضوع «الزامات و مدل عملکردی مرجع سیستم آتش نشانی هوشمند جنگل مبتنی بر هوش مصنوعی » به مدیریت فناوری شرکت تولید کننده دوربین های چرخشی یا اسپید دام های هوشمند داهوا برای فرآیند بررسی نهایی کاربرد این تکنولوژی  مطرح شد و نهایتا تائید گردید.

اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) آژانس تخصصی سازمان ملل متحد برای فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات - ICT است. این سازمان در سال 1865 به عنوان اولین سازمان استاندارد بین المللی و یکی از سه سازمان استاندارد بین المللی معتبر و تأثیرگذار در جهان تأسیس شد. هدف آن شکل دادن به آینده فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارتباط جهان با 193 کشور عضو و همچنین حدود 900 شرکت، دانشگاه و سازمان بین المللی و منطقه ای است.

از آنجایی که در زمینه اقتصاد دیجیتال جهانی، جنگلداری با چالش هایی مانند تحول دیجیتال، بهبود کارایی پیشگیری از آتش سوزی و افزایش ایمنی در اطفای حریق مواجه است، شرکت تولید کننده دوربین های چرخشی یا اسپید دام های هوشمند داهوا توصیه داردکه سیستم های هوشمند آتش نشانی جنگل ها در این راستا اعمال شود که به طور موثر کارایی پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها و اطفاء حریق را در سطح جهانی ارتقا می دهد.

 

***همانطور که می  دانیم جنگل بدنه اصلی اکوسیستم و پوسته زمین و زیربنای وجود و توسعه انسان است. آتش سوزی های جنگلی در سال های اخیر به طور مکرر رخ داده است. 
طبق آمار ناقص، سالانه بیش از 220 هزار آتش سوزی در جنگل های جهان رخ می دهد که در مجموع  این جنگل ها حدود 10 میلیون هکتار را پوشش می دهند. آتش سوزی جنگل یک بلای طبیعی مخرب ناگهانی  که باعث تخریب زیاد و مشکل در دفع آتش  و نجات جنگل است. 
در حال حاضر، پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها در سراسر جهان با مشکلات و موانع زیادی مانند توانایی ضعیف نظارت بر آتش، محدوده نظارت محدود، تشخیص دیرهنگام آتش سوزی، انتقال ضعیف شبکه و حالت مدیریت سنتی مواجه است که این مشکل با بکارگیری دوربین های چرخشی هوشمند و تکنولوژی هوش مصنوعی قابل کنترل و پیشگیری و مهار کردن می باشد.
دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی برای آویژه‌مارکت محفوظ است