راه حل های هوشمند در ترافیک شهری و جاده ای با دوربین های هوشمند چرخشی یا اسپیددام ها

راه حل های هوشمند در ترافیک شهری و جاده ای با دوربین های هوشمند چرخشی یا اسپیددام های برند هایک ویژن و داهوآ و هایک ویژن

***راه حل هوشمند مدیریت ترافیک داهوا

تراکم ترافیک و تصادفات جاده ای مهمترین و سخت ترین مسائلی است که مراکز مدیریت ترافیک در سراسر جهان با آن مواجه هستند. با گسترش سریع شهرنشینی، تعدد و افزایش وسایل نقلیه هر ساله منجر به مشکلات بیشتری در ارتباط با جاده ها شده است. طبق گزارش MarketsandMarkets، تعداد جهانی خودروها و وسایل نقلیه تجاری در جاده ها تا سال 2040 تقریباً دو برابر خواهد شد و فشار زیادی بر زیرساخت های شهری موجود وارد می کند.

کشورهای مختلف استراتژی‌های توسعه مدیریت ترافیک مختلفی را در سراسر جهان تدوین کرده‌اند، مانند چشم‌انداز 2030 عربستان سعودی، "شهر 45 دقیقه‌ای" سنگاپور تا سال 2040، استراتژی 2030 اوکراین، و غیره.

همان طور که می دانیم به زمان زیادی برای جمع آوری شواهد برای اجرای تخلفات رانندگی نیاز می باشد. علاوه بر این، باتوجه به سیستم‌های ترافیکی سنتی،جمع‌آوری حجم عظیمی از داده‌ها برای پیش‌بینی و تنظیم ترافیک نیز آسان نیست.

*** ترافیک یکی از سخت ترین چالش هایی است که آژانس های مدیریت ترافیک در سراسر جهان با آن مواجه هستند.

به لطف ظهور فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت وسنسورها، راه‌حل‌های ITS وجود دارد که راهکارهاي جدیدی را در اجرای ترافیک ارائه می‌کند و مشکلاتی را که بر ایمنی و کارایی ترافیک تأثیر می‌گذارد، حل می‌کند.

به عنوان مثال، فناوری داهوا یک راه حل جامع مدیریت ترافیک هوشمند ایجاد کرده است که نظارت تصویری را با هوش مصنوعی، ANPR، ترکیب تصویر، AR و سایر فناوری‌های پیشرفته ترکیب می‌کند تا نیازهای متعدد اجرای ترافیک امروزی را برآورده کند و عملکرد آنها را به طور قابل توجهی بهینه سازد.

این راه حل سیستم اجرای ترافیک، سیستم کنترل سیگنال هوشمند، سیستم انتشار اطلاعات ترافیک، سیستم جمع آوری و پیش بینی جریان ترافیک و همچنین مرکز فرماندهی و اعزام مدیریت ترافیک را یکپارچه می کند.همچنين به آژانس‌های مدیریت ترافیک در بهبود ایمنی جاده‌ها، کاهش ازدحام، واکنش موثرتر به شرایط اضطراری و پیش‌بینی وضعیت‌های ترافیکی آینده بر اساس داده‌های زمان واقعی کمک می‌کند.

برای ارائه بینش بیشتر، در اینجا دو نکته برجسته از راه حل مدیریت ترافیک Dahua آورده شده است:

1. کنترل کارآمد ترافیک که توسط فناوری‌های ویدئویی هوشمند فعال می‌شود.

تخلفات رانندگی مانند سرعت غیرمجاز، اختلال حواس در حين رانندگي ، نقض چراغ قرمز،نبستن کمربند ایمنی،عدم توجه به گذرگاه عابر پیاده، تغییر خط غیرقانونی ، سبقت غير مجاز و غیره اغلب از علل اصلی حوادث و جراحات جاده ای هستند. استقرار دوربین‌های ترافیکی با تشخیص خودکار پلاک (ANPR) (مانند مدل ITC952-AU3F-LZF1640) در مناطق حادثه‌خیز مانند تقاطع‌ها، چهارراه‌ها، بزرگراه‌ها، پل هوایی‌ها و رمپ‌ها به اپراتورها و مراکز این امکان را می‌دهد تا تخلفات را شناسایی و حوادث را بر اساس نظارت لحظه‌ای تأیید کنند.

***دوربین 12 مگاپیکسلی مجهز به هوش مصنوعی (ITC952-AU3F-LZF1640)

الگوریتم تشخیص پلاک داهوا از تشخیص شماره پلاک بیش از 100 کشور پشتیبانی می کند وهمچنين امکان ادغام الگوریتم با چندین کشور را فراهم می کند. این فناوري می تواند وسایل نقلیه داخلی و خارجی را از چندین کشور شناسایی کند و به طور منظم بر اساس تغيير شماره پلاک مشتریان به روز شود.

در سال 2015، داهوا با موفقیت سیستم های تشخیص تخلف را برای ثبت تخلفات چراغ قرمز و سرعت بیش از حد در 5 شهر مهم صربستان مستقر کرد. این پروژه همچنین شامل توسعه یک الگوریتم تشخیص پلاک برای صربستان و اتحادیه اروپا است. از زمان تکمیل کل سامانه، هم میزان تخلفات رانندگی و هم میزان تصادفات در مناطق تحت نظارت کاهش چشمگیری داشته است.

علاوه بر این، با استفاده از فناوری AR و یکپارچه‌سازی GIS، داهوا یک پلتفرم پانورامیک AR را نیز ارائه می‌کند که به تمام دستگاه‌های ظاهری متصل است و سیستم نمایش برچسب‌گذاری جدیدی را ارائه می‌کند. با استفاده از این سیستم نظارت نقطه بالا، واحدهای اجرای ترافیک می توانند به موقع به هشدارها و موقعیت های ترافیکی پاسخ دهند.

2. کنترل هوشمند سیگنال و جمع آوری داده های جریان ترافیک

مدیریت افزایش تعداد وسایل نقلیه و ترافیک در شهر بیش از هر زمان دیگری چالش برانگیز شده است. با این وجود، با استفاده از یک سیستم کنترل سیگنال هوشمند، می‌توان وضعیت ترافیک جاده‌ای را به دقت کنترل کرده و بهبود بخشید.

راه حل هوشمند کنترل سیگنال ترافیک داهوا بر اساس سیستم تشخیص جریان ترافیک در سطح خط(خطوط ترافيکي) است. می‌تواند صحنه‌های بزرگ را برای شناسایی پارامترهای متعددی مانند جریان خط، نرخ اشغال، طول صف، تراکم ترافیک و غیره پوشش دهد. با داده‌های لحظه‌ای که گرفته و تجزیه و تحلیل می‌شود، چراغ‌های راهنمایی به طور خودکار بر اساس زمان روز و جاده واقعی تغییر می‌کنند. همچنین، این داده های ترافیکی جمع آوری شده می تواند به اپراتورهای شهری در بهینه سازی برنامه ریزی شبکه راه کمک کند.

 ***راه حل کنترل سیگنال ترافیک داهوا

 

علاوه بر این، مجهز به حسگرهای با حساسیت بالا و پردازنده‌های هوش مصنوعی با کارایی بالا مي باشد.

جدیدترین دوربین ترافیک هوش مصنوعی داهوا از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای ثبت متادیتاهای خودرو و جریان ترافیک در زمان واقعی استفاده می‌کند. به عنوان مثال، مدل ITC431-RW1F-L از فناوری ترکیبی تصویر پیشرفته برای نمایش تصاویر تمام رنگی با کیفیت در شب بدون استفاده از نور مکمل استفاده می کند که به طور قابل توجهی آلودگی نوری را کاهش می دهد و محیط رانندگی ایمن تری را ارائه می دهد.

***پروژه های جهانی

راه حل مدیریت ترافیک هوشمند داهوا با موفقیت در بیش از 30 کشور و منطقه در سراسر جهان پیاده سازی شده است.

در سال 2019، داهوا یک راه حل مدیریت ترافیک را برای ریاض، پایتخت عربستان سعودی با جمعیت بیش از 8 میلیون نفر طراحی کرد. این شامل جمع‌آوری داده‌ها و برنامه داده‌های بزرگ پشتیبان، دستیابی به برنامه انتشار سیگنال در زمان واقعی و دقیق است. از زمان اجرای آن، کارایی کلی ترافیک در تقاطع های نظارت شده در ریاض 12 درصد افزایش یافته است و روزانه حدود 1000 تخلف ترافیکی ثبت می شود.

و همین سال گذشته، داهوا یک سیستم مدیریت ترافیک هوشمند یکپارچه برای کشوری در آسیای مرکزی ساخته است. این پروژه شامل سامانه تشخیص تخلف، سامانه جمع‌آوری جریان ترافیک، سامانه تشخیص پارک غیرمجاز، سامانه تحلیل تصویری هوشمند، سامانه اندازه‌گیری سرعت، ذخیره‌سازی با پوشش 7 ایالت، 17 شهر و نزدیک به 300 تقاطع در کل کشور است.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی برای آویژه‌مارکت محفوظ است