سه شنبه, 18 شهریور 1393 18:57

کاربرد دوربین های مداربسته اسپید دام چیست؟

نوشته شده : 
امتیازدهی
(0 امتیاز)

 

به نام خدا

کاربرد دوربین های مداربسته اسپید دام بیشتر در چه زمینه هایی است؟ آیا فقط در موارد امنیتی از اسپید دام ها استفاده می گردد؟

دوربین های مداربسته اسپید دام با این که در مقایسه با انواع دوربین های مداربسته قیمت نسبتا بالایی دارد اما بعضی مواقع در برخی مکان ها حتی می تواند منجر به کاهش هزینه پیاده سازی سیستم های دوربین مداربسته گردد.در بعضی شرایط لازم است تا همه نقاط یک فضای خاص را مورد پوشش قرار دهیم که برای انجام این کار برای مثال ممکن است 5 عدد یا حتی  تعداد بیشتری از دوربین های مداربسته معمولی نیاز باشد که واضح است هزینه این 5 عدد دوربین مداربسته آنالوگ یا آی پی  به اضافه  نصب و کابل کشی و غیره ممکن است چند برابر هزینه یک اسپید دام(SpeedDome)  بشود در صورتی که می توان تمام این مکان را با یک دوربین اسپید دام پوشش داد که حتی ممکن است کیفیت تصویر بهتر وکنترل راحت تری را داشته باشیم.تجربه ثابت کرده است که نصب یک دوربین اسپید دام در کنار دوربین های معمولی می تواند بهترین بازده را با هزینه ای نه چندان بالا داشته باشد.(البته لازم به ذکر است که این مقایسه با توجه به قیمت پایین و کیفیت بالای اسپید دام های   A.visionعرضه شده توسط گروه بازرگانی آویژه می باشد)

کاربرد دوربین های مداربسته اسپید دام در طیف گسترده ای از استفاده های امنیتی، نظامی، صنعتی و ... خلاصه می گردد. بر خلاف تصور اکثر مردم کاربرد دوربین های مداربسته اسپید دام فقط جهت تامین امنیت نمی باشد بلکه استفاده های بسیار زیاد دیگری دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

در مکان هایی  مانند کارخانه ها ، مراکز صنعتی بزرگ و یا مراکز نظامی  که یک نفر مسئول کنترل تصاویر دوربین ها می باشد ، ممکن است هر تعداد دوربین مداربسته هم که نصب شده باشد باز هم نقاطی از دید کنترل کننده در اتاق فرمان پنهان بماند. بنابراین نیاز است دوربینی وجود داشته باشد که قابلیت چرخش به تمام جهات و بزرگ نمایی تا فاصله های زیاد را داشته باشد.که در این شرایط بهترین انتخاب می تواند یک دوربین مداربسته اسپید دام باشد.

در شرایط جوی که دید دوربین های مداربسته معمولی قادر به پوشش مناسب فضا نمی باشند مانند روز هایی که هوا مه آلودو یا بارانی  است ، در این شرایط استفاده از دوربین اسپید دامی که قابلیت دید در فضای مه آلود داشته باشد می تواند بسیار مفید واقع شود.

کاربرد دوربین های مداربسته اسپید دام پا را فراتر از استفاده های امنیتی گذاشته است برای مثال در خیابان ها به خصوص در تقاطع ها، جهت کنترل ترافیک استفاده بسیار زیادی از این نوع دوربین های مداربسته می گردد و یا در صنعت ، کارخانه های بزرگ   ممکن است مکان هایی وجود داشته باشد که به دلایلی مانند حرارت زیاد و یا وجود گازهای سمی در بخشی از آن کارخانه یا واحد صنعتی ، حضور انسان در آن نقطه خاص مقدور نباشد. بنابراین استفاده از یک دوربین اسپیددام (Speed dome) در این نوع مکان ها بسیار رایج بوده و همچنین  تاکنون باعث کاهش بسیار زیاد تلفات ، صدمات جانی و مالی گردیده است.

factor

در انتها لازم به ذکر است که دوربین های مداربسته اسپید دام دوربینی است که قابلیت چرخش  تا 360 درجه و بزرگ نمایی  تا 200 متر را دارد . این نوع دوربین ها به دوربین های مداربسته چرخشی نیز معروف هستند. مدل های دید در شب آن ها به IR Speed dome  معروف می باشند.

Avision-speed-dome

 

تعداد بازدید: 3153 بار
مطالب بیشتر در این زمینه: « فروش دوربین مداربسته اسپید دام

1 دیدگاه

  • Comment Link حمید ده بزرگی جمعه, 04 مهر 1393 14:26 ارسال کننده: حمید ده بزرگی

    با سلام . ممنون از مطلب مفیدتون

دیدگاه شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

JoomShaper