درک  و معنی دوربین های IP و سازگاری ONVIF:

هنگام انتخاب دوربین های IP شبکه برای سیستم دوربین مداربسته مسکونی یا تجاری چندین چیز وجود دارد که باید در نظر گرفت. این مقاله بر روی برخی از پرسش های رایج در مورد دوربین های شبکه IP و NVR ها (ضبط کننده های شبکه) تمرکز خواهد کرد. به منظور روشن ساختن بعضی موضوعات مورد بحث، اغلب به نام "Techpro Security Products" نام تجاری NVR ها و دوربین ها مراجعه می کنم.

دوربین های آنالوگ و DVR ها:

اولا مهم است که برخی تفاوت ها را بین دوربین های IP و دوربین های آنالوگ درک کنیم. در اغلب موارد، یک دوربین آنالوگ به سادگی سیگنال ویدیویی را به DVR بر روی کابل کواکسیال ارسال می کند.

DVRجایی است که رمزگذاری و ضبط انجام می شود. همچنین شامل نرم افزار مدیریت تنظیمات دوربین و گزینه های دوربین می باشد. شما می توانید تنظیمات هر دوربین را از طریق خود DVR دسترسی پیدا کنید و تغییر دهید DVR .همچنین قابلیت مشاهده دوربین ها را در زمان واقعی و بررسی فیلم های ضبط شده را فراهم می کند. بدون DVR شما نمی توانید ویدیو ضبط شده یا ضبط شده را ضبط کنید. اساسا DVR مغز یک سیستم امنیتی آنالوگ است. معمولا دوربین های آنالوگ با یک منبع برق 12 یا 24 ولت کار می کنند

دوربین های IP:

از سوی دیگر، دوربین های IP شبکه، واحد های جداگانه ای هستند که از طریق آدرس IP دوربین قابل دسترسی هستند. تمام نرم افزار و تنظیمات (مغز) در دوربین خود جاسازی شده است. بسیاری از دوربین های IP همچنین دارای یک کارت SD برای ذخیره سازی ویدئو ضبط شده اند. دوربین های IP درست مثل هر کامپیوتر یا دستگاه هوشمند دیگری هستند که در شبکه شما قابل دسترسی هستند. دوربین های IP از CAT5 یا CAT6 برای انتقال ویدئو استفاده می کنند و در اغلب موارد می توانند از طریق یک کابل همزمان با استفاده از یک سوئیچ POE (Power Over Ethernet) استفاده شوند.

اساسا این بدان معنی است که شما می توانید یک دوربین IP در شبکه خود و یا چند تا را انتخاب کنید. هر دوربین IP دارای رابط کاربری خاص خود و تنظیمات خاص است که می تواند به هر آدرس دوربین IP و هر ورودی به آن وارد شود و یا به صورت جداگانه مدیریت شود.

 

مشاهده چندین دوربین دیجیتال همزمان:

همانطور که ممکن است حدس بزنید، اگر دوربین های چندگانه IP داشته باشید، به سرعت و بدون نیاز به رفتن به آدرس های مختلف آی پی و ورود به هر دوربین به صورت جداگانه برای مشاهده در زمان واقعی و یا مشاهده مجدد ویدیو ضبط می شود.

بنابراین، شما چگونه میتوانید همه ی دوربین های IP خود را در یک مکان ببینید؟

پاسخ NVR (Network Video Recorder) است.

 شما می توانید یک NVR را به عنوان یک هاب با یک IP منحصر به فرد در نظر بگیرید که در آن می توانید تمام دوربین های خود را به طور همزمان مشاهده کنید. NVR همچنین می تواند یک هارد دیسک را برای ضبط تمام دوربین های IP خود ذخیره و به طرز چشمگیری ظرفیت ذخیره سازی خود را افزایش دهد.

 

onvif1

 

سازگاری با دوربین IP:

از آنجا که هر دوربین دیجیتال رابط کاربری خاص خود و گزینه های دوربین را با خوده دوربین ساخته شده است را دار میباشند، و اما همه ی دوربین های IP به طور کامل با تمام NVRها سازگار نیستند.

 

دوربین های شبکه های سازگار و NVR ها:

بهترین گزینه این است که خرید دوربین های IP شبکه ای با NVR سازگار داشته باشید. این به این معنی است که سازنده دوربین ها به طور خاص NVR را با رابط کاربر، نرم افزار و گزینه هایی که در دوربین خود جاسازی شده است، طراحی کرده است.

برای اهداف این مثال، ما در مورد خط ELITE و خطوط شبکه IP PRIME توسط Techpro Security Products صحبت خواهیم کرد. اگر شما مجبور به خرید دوربین های Elite IP با Elite NVR هستید، می توانید انتظار داشته باشید که دوربین ها با یکپارچه با NVR کار کنند. این به این معنی است که تمام گزینه های دوربین و قابلیت های آن به طور مستقیم قابل دسترسی و قابل تنظیم از طریق NVR است. بدون نیاز به ورود به هر دوربین به صورت جداگانه برای راه اندازی اولیه و یا برای دسترسی به قابلیت دوربین پس از آن وجود دارد.

همان را می توان برای خط PRIME PR گفت. اگر شما مجبور به خرید دوربین های Prime IP با NVR هستید، تضمین می کنید که به طور مستقیم از طریق NVR به طور کامل عمل می کنند. خرید دوربین های IP که به طور کامل با NVR سازگار هستند، می تواند برای تنظیم سریع و راحت و همچنین ساده سازی نگهداری و قابلیت استفاده از سیستم دوربین امنیتی جدید خود باشد.

 

onvif2

 

پروتکل ONVIF:

اگر شما از قبل دوربین های IP دارید و فقط می خواهید NVR جایگزین کنید و یا بالعکس، شما NVR دارید، اما شما می خواهید دوربین های IP جدید اضافه کنید؟

تمام دوربین ها از یک پروتکل خاص برای ارتباط بین NVR و دوربین خود استفاده می کنند. یکی از رایج ترین پروتکل ها ONVIF است. در بیشتر موارد، اگر دوربین سازگار با ONVIF باشد، قادر خواهد بود با یک NVR ارتباط برقرار کند که ONVIF هم سازگار است. این به این معنی است که تضمین می کنید که خروجی ویدئو از هر دوربین به NVR را دریافت کنید. اما در بسیاری از موارد، تمام قابلیت های دوربین به طور مستقیم از طریق NVR در دسترس نخواهد بود.

اکثره محصولات امنیتی و یا اسپیددام ها نیز دارای یک خط TP از دوربین های شبکه IP است. خط TP از پروتکل ONVIF استفاده می کند و می تواند در ارتباط با NVR های Elite، Prime NVR ها یا هر ضبط کننده سازگار ONVIF استفاده شود.

هنگام استفاده از ONVIF توصیه می شود که به هر دوربین به طور جداگانه وارد شوید تا تنظیمات دوربین را قبل از نصب یا نصب آن پیکربندی کنید. هنگامی که تمام دوربین های شما به نحوی پیکربندی شده اند، شما آماده نصب آنها هستید و ویدئو ها به NVR سازگار با ONVIF منتقل می شوند.

برخی از موارده رایج که می خواهید در دوربین های ONVIF خود تنظیم کنید عبارتند از:

اما محدود به موارد زیر نیستند:

آدرس IP دوربین = از گزینه DHCP نباید استفاده نکنید، به طور دستی هر یک از آدرس های IP منحصر به فرد را اختصاص دهید تا از درگیری های IP در شبکه خود جلوگیری شود.

قطعنامه اصلی جریان (Main Stream Resolution)

قطعنامه جریان اضافی (Extra Stream Resolution)

فرمت تاریخ و زمان (Date & Time Format)

Label دوربین (Camera Label)

تشخیص حرکت (Motion Detection)

ماسک حرکت (Motion Masking)

تنظیمات رنگ و کنتراست (Color and Contrast settings)

تنظیمات IR (IR Configurations)

همچنین توصیه می شود که در هنگام نصب تنظیمات دوربین را به روز کنید، زیرا ممکن است از NVR به روزرسانی نگردد.