کاربرد تکنولوژی RS485 برای کنترل PTZ از طریق DVR

 RS485

تقریبا هر DVR توانایی کنترل بسیاری از دستگاه ها را با استفاده از پروتکل RS485 دارد. RS485 از 2 سیم برای ارسال و دریافت داده ها به و از این دستگاه ها استفاده می کند. تمام دستگاه ها در یک شبکه "RS485" به صورت موازی با یکدیگر متصل می شوند. این یک فرم بسیار ساده ارتباط است و به طور عمده بر روی آدرس که به هر دستگاه داده می شود، متکی است.

شایع ترین نوع دستگاه که در محیط نظارت امنیتی کنترل می شود، یک دوربین PTZ است. هر دوربین PTZ در سیستم باید یک شماره شناسایی منحصر به فرد داشته باشد. روش تنظیم این شماره از دوربین به دوربین متفاوت است، اما معمولا این کار با تنظیم یک سوئیچ روی دوربین یا از طریق صفحه نمایش یا OSD انجام می شود. در این مرحله، باید سرعت ضبط PTZ و پروتکل PTZ را نیز بشناسید معمولا Pelco-D).)

هنگامی که هر دوربین PTZ یک شناسه منحصر به فرد داده می شود، سپس DVR را می توان پیکربندی کرد. هر دوربین در DVR که کنترل می شود، تنظیماتی دارد که باید پیکربندی شوند. فقط این تنظیمات را با تنظیماتی که در دوربین پیکربندی شده مطابقت دهید. در این مرحله، شما باید قادر به کنترل PTZ خود باشید.

انواع مختلفی از دستگاه ها وجود دارد که می توانند با استفاده از RS485 کنترل شوند. تنظیمات برای این دستگاه ها نیز یکسان است.

دربخش های آینده بصورت نمایش تصویری کامل توضیح داده خواهد شد.

جوی استیک