چگونه دوربین های مداربسته یا اسپیددام ها با انرژی خورشیدی کار می کنند؟

 

دوربین های امنیتی یا اسپیددام ها مبتنی بر خورشیدی از پانل های خورشیدی درجه بالا استفاده می کنند تا اشعه های خورشید را جذب کنند و نور خورشید را به جریان مستقیم  (DC) تبدیل کنند.

پس از آن یک اینورتر جریان مستقیم را به جریان متناوب (AC) تغییر می دهد که می تواند برای استفاده از دوربین های امنیتی IP و اسپید دام ها و باتری های خورشیدی برای استفاده مداوم استفاده شود.

هنگامی که نور خورشید در دسترس نیست، دوربین های امنیتی و اسپید دام های خورشیدی هنوز هم می توانند از باتری های قابل شارژ که انرژی الکتریکی بیش از حد تولید شده توسط پانل خورشیدی را ذخیره می کنند، دریافت کنند.

مراقب باشید: در مقایسه با باور عمومی، دوربین های اسپیددام خورشیدی همچنین می توانند در روزهای بارانی یا ابری برق تولید کنند، زیرا نور مرئی نیز می تواند از طریق باران و ابرها باشد.

اما بدون شک بهره وری از دوربین های نظارتی یا اسپیددام خورشیدی در روزهای بارانی یا ابری کاهش می یابد، بنابراین حداکثر نور مستقیم خورشید برای دوربین های امنیتی CCTV جهت هدایت بهتر برای عملکرد بهتر هدایت می شود.

و از آنجا که دوربین های امنیتی یا اسپیددام های خورشیدی در فضای باز با طراحی مقاوم در برابر آب و هوا، شما لازم نیست که در روزهای بارانی در مورد آنها نگران باشید.

در حقیقت، باران گاه به گاه ممکن است باعث تمیز کردن پانل خورشیدی شما برای دوربین های امنیتی باشد.